sdílet
náhled receptu
tisknout
You must be logged in to bookmark
Log In / Sign Up
záložka
You must be logged in to rate
Log In / Sign Up
ohodnotit recept
pizza-recept

Recept na nejlepší bezlepkové pizzové těsto

Všichni milujeme pizzu. Ale někteří z nás mají bohužel tu smůlu, že trpí lepkovou intolerancí a pizze museli dát navždy sbohem. Nebo ne?

Přestaňte zoufat a raději si doma udělejte vlastní pizzu, která bude veganská a bez lepku. Uvidíte, že nakonec budete rádi, že vás okolnosti přinutily vzít štěstí svého žaludku do vlastních rukou a tolerantní masožrouti budou závidět. Máme pro vás podrobný návod, jak na to.

Ingredience

2 šálky + 3 polévkové lžíce bezlepkové mouky
10 g kvasnic
1 lžička soli
1 lžíce javorového sirupu
1 lžíce bezlepkové máslo
2 lžíce extra panenského olivového oleje
1 šálek teplé vody

Instrukce

1
Mouku, kvasnice a sůl dejte do velké mísy a míchejte, dokud se ingredience nespojí. Pak přidejte javorový sirup, rozpuštěné máslo, olivový olej, teplou vodu a znovu míchejte.
2
Buďte připraveni na to, že se s bezlepkovým těstem hůř pracuje. Proto než se pustíte do tvarování kuliček z těsta, namočte si ruce. Pokud to jde fakt ztuha, přilijte ještě kapku oleje. Pak nechte těsto kynout.
3
Půl hodiny kynutí za vámi a nic? Pak je v těstě málo droždí. Ještě ho tam nějak vpravte. Kynoucí misku nezapomeňte přikrýt utěrkou.
4
Zatímco čekáte, nastavte si troubu na 180 stupňů. Na pekáči rozprostřete pečící papír.
5
Pak mokrýma rukama tvarujte do staré známé placky. Nikam nespěchejte a dbejte na to, aby bylo stejně tlusté po celém svém povrchu. A taky by nemělo být příliš tlusté. Takže placku rozšiřujte, dokud nebude tenká a rovnoměrná.
6
Ve skutečnosti existuje takových receptů spousta. Ale jelikož je těžké nahradit mouku, většina pizz je gumových, tuhých a kůrka má do křupavosti daleko. Dali jsme pro vás dohromady suroviny v takovém poměru, abyste si užili pizzu tak opravdovou, jak si ji pamatujete. Nechte pak těsto na 30 minut odpočívat a začněte tvarovat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Magazín Zdravého koše
Close Cookmode